Kontrowersje wokół pomostu

1218
wyświetlenia

Obrady ostatniej sesji Rady Gminy Lądek zdominował temat dotyczący pomostu na rzece Warcie w miejscowości Ratyń. Przypomnijmy, że obiekt powstał w ramach programu rozwoju turystyki wodnej, realizowanego przez stowarzyszenie Unia Nadwarciańska.

Temat pomostu od jakiegoś czasu powracał pod dyskusję radnych. Katarzyna Wojewoda martwi się o bezpieczeństwo związane z funkcjonowaniem kładki w miejscu, gdzie nie tak dawno doszło do tragedii. Na niezabezpieczonym promie zginęły wówczas dwie nastolatki, które wpadły do rzeki. Teraz mieszkańcy sołectw Ratyń i Sługocin obawiają się, że tragedia może się powtórzyć, bo jak stwierdzili radni ? nikt nie jest w stanie upilnować dzieci.

W poprzednim numerze informowaliśmy o zniknięciu pomostu w Ratyniu, który ? jak wyjaśnili członkowie Unii Nadwarciańskiej został zdemontowany na okres zimowy. W kwietniu obiekt pojawi się jednak na Warcie z powrotem. Problem dotyczył jednak samej informacji, a być może braku pewnych ustaleń ze strony wykonawców i władz gminy.

Wójt Arleta Pleśniak przyznała, że wcześniej nic nie było jej wiadomo o montażu pomostu. Być może wiedział o tym poprzedni wójt, ale na pewno nie radni. Pracownicy biura Unii Nadwarciańskiej tłumaczyli, że o budowie pomostu wiedzieli urzędnicy w Lądku, a wszelkie związane z tą inwestycją procedury zostały załatwione zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami. – Za pomost ponosimy odpowiedzialność, ale każdy odpowiada za siebie.

Więcej w najnowszym numerze Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ