Trwają konsultacje społeczne dotyczące budowy łącznika między Powidzem a autostradą A2

339
wyświetlenia

Trwają drugie konsultacje społeczne dotyczące budowy łącznika między Powidzem a autostradą A2. Jacek Bartkowiak – Starosta Słupecki moderując rozmowę podkreślał, że największa w historii powiatu słupeckiego inwestycja będzie drogą dostępną dla wszystkich uczestników ruchu.

Projektanci przedstawili sześć wariantów przebiegu nowej drogi. Jak podkreślili – każdy z wariantów jest możliwy do realizacji pod kątem technicznym.
– Projektanci po konsultacjach i wzięciu pod uwagę szeregu innych aspektów we wrześniu zamierzają przedstawić ten wariant, który będzie najlepiej spełniał oczekiwania wszystkich stron.
– Cztery przedstawione warianty zakładają budowę ścieżki rowerowej
– Zgodnie z przepisami w okolicach Łężca musi powstać całkiem nowe skrzyżowanie z drogą krajową numer 92. Na pewno będzie to duże, bezkolizyjne rondo, dzięki któremu ruch będzie całkiem bezpieczny.
– W konsultacjach wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców gminy Strzałkowo zainteresowanych nową drogą, a także m.in. Wójt gminy Strzałkowo Dariusz Grzywiński, wicestarosta Czesław Dykszak.
– Wariant końcowy nie został jeszcze ustalony, swoje opinie o wariantach będą wydawać jeszcze służby zapewniające bezpieczeństwo ruchu drogowego, PKP czy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak czytamy w komentarzu dotyczącym wczorajszych konsultacji mieszkańcy – właściciele zajmowanych gruntów nie są zadowoleni. Poniżej krytyczny komentarz:

Brak słów rzekome pięć wariantów to tylko dwie nowe wersje nie ustalone w terenie narysowane nie dbale nie uwzględniające granic przebiegu infrastruktury niszcząc grunty najlepszej bonitacji nie uwzględniając praw właścicieli liczą się tylko PKP i wojsko które zniszczyło naszą drogę a teraz zniszczy jeszcze pola. Uważam że jesteśmy lekceważeni Nie ma wyczerpującego wyjaśnienia jaka będzie cena wykupu, jak będzie przystosowana melioracja, rowy i dojazd do miejscowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ