Konferencja optymalnych – Dajmy szansę zdrowiu

1362
wyświetlenia

Wszyscy wiemy, że niezdrowy tryb życia i złe odżywianie są przyczyną chorób. Nie każdy z nas wie natomiast jak im zapobiec. Na to pytanie szukali odpowiedzi lekarze i wykładowcy, którzy zgromadzili się w dniach od 15 – 16 września w gospodarstwie agroturystycznym „Zacisze” w Siennie, aby wziąć udział w konferencji Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Optymalnych im. Adama Jany pt. „Dajmy szansę zdrowiu”.

 Konferencja była skierowana do mieszkańców powiatu słupeckiego, głównie młodzieży do lat 18 i dorosłych powyżej 50 r.ż. Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Celem konferencji było zwiększenie wiedzy o zdrowym odżywianiu, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, a także kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych. W ciągu dwóch dni wygłoszono dziewięć wykładów na temat żywienia optymalnego, a także zachęcano zgromadzonych do zmiany nawyków żywieniowych.

 Prezesem słupeckiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Optymalnych, a także koordynatorką projektu „Żyj zdrowo”w ramach którego odbyła się konferencja jest Grażyna Borkowicz. Słupecki oddział został założony już w 2000 roku. – Dietą optymalną zainteresowałam się kiedy zaczęła chorować moja rodzina. Usłyszałam o teorii dr Jana Kwaśniewskiego i postanowiłam spróbować. Jestem zadowolona z rezultatów, dieta leczy, odchudza i reguluje równowagę psychofizyczną organizmu – mówi.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ