Koncert rockowy dla Huberta

1386
wyświetlenia

W sobotę 14 marca w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie  odbył się koncert charytatywny dla Huberta Waszaka, o chłopcu pisaliśmy na łamach naszej gazety. Wystąpił rockowy zespół NIKT NIE WOŁA, wywiad z jego członkami również kilka tygodni również można było przeczytać w naszym tygodniku. Organizatorami przedsięwzięcia byli MGOK i stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej.

Hubert Waszak ma 10 lat, choruje na  wrzodziejące zapalenia jelita grubego – jest to przewlekłe, nieswoiste zapalenie błony śluzowej jelita grubego, które objawia się jej przekrwieniem, obrzękiem, skłonnością do krwawień oraz owrzodzeń.  Należy do chorób przewlekłych, a długie okresy remisji są przerywane ostrymi nawrotami. Leczenie i dieta chłopca są kosztowne, dlatego postanowiono pomóc Hubertowi i jego rodzinie.

Sala domu kultury wypełniła się po brzegi, mieszkańcy gminy przyszli by posłuchać koncertu i wspomóc i wesprzeć chłopca. Przypomnijmy, że liderem zespołu NIKT NIE WOŁA jest zagórowianin Dawid Bernat, anglista, wokalista, gitarzysta i pasjonat muzyki. Założył band wraz z kolegami w grudniu 2014 r. Młodzi muzycy- pomimo tego, że  działają zaledwie kilka miesięcy- święcą sukcesy. Często koncertują, mają coraz większe grono fanów i prezentują profesjonalnie  zagranego hard rocka. Występ  rockmanów  był szczególny z dwóch względów: dawno nie było w Zagórowie dwugodzinnego  typowo rockowego koncertu (chyba ostatni raz w latach 90-tych)  oraz dlatego, że podczas wydarzenia zebrano1846,47 złotych  na leczenie 10-letniego Huberta.  W roli wokalnego supportu  wystąpili  uczniowie  z klasy III. Specjalnie dla swojego klasowego kolegi zaprezentowali,  przerobiony utwór z repertuaru zespołu Big Cyc pt. „Rudy się żeni”. Piosenka wywołała u słuchaczy szeroki uśmiech, a u chłopca wzruszenie. Tą miłą niespodziankę dla Huberta wyreżyserowała jego wychowawczyni Justyna Jackowska. – Koncert NIKT NIE WOŁA spotkał się z żywiołowym  odbiorem. Sala kinowa pękała w szwach. Bawili się młodzi i  nieco starsi, a pod sceną dziwne piruety robiły dzieci- na czele z Hubertem, który był szczęśliwy, że muzycy zagrali specjalnie dla niego, aby jak najszybciej wrócił do zdrowia. Należy podkreślić,  że widownia  nie tylko wzorowo reagowała na energetyczną muzykę, ale także okazała duży gest, chcąc pomóc choremu chłopcu. W puszkach widniały banknoty o stuzłotowych nominałach.- mówi dyrektor MGOK Łukasz Parus. – Ten sobotni wieczór z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników koncertu. Okazuje się, że mieszkańcy gminy Zagórów uwielbiają słuchać muzyki na żywo. MGOK wychodzi naprzeciw oczekiwaniom. 14 maja odbędzie się wieczór z muzyką jazzową. – dodaje.  Cieszy również, fakt, że w gminie Zagórów są ludzie, którzy chcą pomagać innym, dowodem na to jest przede wszystkim to, że koncert został zorganizowany, bardzo wysoka frekwencja wśród publiczności oraz zebrana kwota pieniędzy. Natomiast Hubertowi jeszcze raz życzymy dużo zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ