Kolejny znany zawodnik

2658
wyświetlenia

Witkowska drużyna MMA nie zwalnia tempa! Tym razem padło na boks. Jako że MMA to mieszane sztuki walki, Łukasz Bosacki kładzie nacisk na to aby witkowscy zawodnicy poznawali jak najwięcej technik z różnych sztuk walki.

Gościem witkowskiego składu MMA był Damian Wiśniewski, który trenuje od lat boksW minioną środę 24 kwietnia trener witkowskiego składu mieszanych sztuk walk, zaprosił do wspólnego treningu Damiana Wiśniewskiego (22 l.), który również osiągnął wiele sukcesów w MMA. Jego specjalizacja to boks, dlatego też Łukasz Bosacki chciał aby doświadczony bokser, pokazał kilka cennych technik witkowskim zawodnikom. Jak mówi sam zaproszony gość, od dzieciństwa interesuje się boksem, a pierwszy kontakt z tym sportem walki miał w wieku 12 lat. Pierwszą walkę stoczył już rok później bo kiedy miał 13 lat.

– Z takich przygód sportowych, to mogę powiedzieć o kickboxingu, gdzie zdobyłem w tej dyscyplinie brązowy medal Mistrzostw Polski w 2011 roku. Na co dzień boksuje w klubie Stella w Gnieźnie, miałem przyjemność boksować w innych klubach ale ten gnieźnieński klub jest moim rodowitym, tam się wychowałem. Przez te wszystkie lata zdobyłem parę osiągnięć, byłem mistrzem polski kadetów, mistrzem wielkopolski juniorów – opowiada Damian Wiśniewski.

Trening jak zwykle był wyczerpujący. Zaproszony gość pokazał typowo techniczne zawiłości boksu; dużo ciosów prostych, dużo podstawowych ciosów rękoma oraz uników. Na co dzień trenujący Witkowianie nie maja możliwości stanąć do sparingu z bokserem, więc dobrą lekcją dla całej grupy Łukasza Bosackiego, było doglądanie zawodnika zajmującego się właśnie na co dzień boksem.

– Jeśli mam powiedzieć coś o witkowskiej grupie trenującej, to na pewno na plus że jest ot zżyta grupa. Dużo osób się tu zna, wspólnie sobie pomagają na treningu oraz współpracują, co niewątpliwie mi się podoba. Wszyscy są weseli cieszą się że trenują, nic tylko przyjeżdżać częściej na zaproszenie witkowskiego trenera Łukasza Bosackiego – dodaje bokser Damian Wiśniewski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ