Kolejny sukces słupeckiego szpitala w zakresie chirurgii trzustki!

5679
wyświetlenia

Nasi chirurdzy wyspecjalizowali się już chyba w tej dziedzinie, w zakresie chirurgii trzustki!.

Dr Gamrat pobił kolejny rekord w szybkości przeprowadzonej operacji – uwierzcie nam – nie jest łatwo stać tyle godzin podczas operacji a do tego skupiać się, aby wszystko wykonać tak bardzo precyzyjnie
Kolejna operacja metodą Whipple’a przeprowadzona została 19.10.2022. Operowaną pacjentką tym razem była 64 letnia kobieta pochodząca z Koła. Chora trafiła na oddział Chirurgii Ogólnej już z rozpoznanym w biopsji nowotworem złośliwym trzustki. Po wstępnym badaniu Chora została zakwalifikowana do leczenia operacyjnego.
W tym przypadku również po trudnej i wielogodzinnej operacji Pacjentka została bezpośrednio przekazana do oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie została wybudzona i rehabilitowana po rozległej interwencji chirurgicznej. Po kilku dniach Pacjentka wróciła na Oddział Chirurgii celem dalszego leczenia usprawniającego po zabiegu.
Podczas hospitalizacji obserwowano szybką poprawę stanu ogólnego, bo już 9 dni po operacji Chora została wypisana do domu w dobrym stanie ogólnym.
Wielkie gratulacje dla całego zespołu!!!
Operator: lek. Michał Gamrat
Asystenci: lek. Piotr Hynas, lek. Andrzej Durski, lek. Krzysztof Patyk
Anestezjolog: lek. Przemysław Mosiądz
Pielęgniarka anestezjologiczna: Magdalena Kozłowska
Instrumentariuszka: Agnieszka Szczepankiewicz, Iwona Kolbertowicz, Kinga Kubiak

Foto: Liwiusz Rosołowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ