Kolejne problemy z Orlikiem

1788
wyświetlenia

Jak w kalejdoskopie zmieniają się tereny brane pod uwagę przy usytuowaniu boiska sportowego Orlik. Gdzie ostatecznie zostanie wybudowany? I w jakiej formie?

W czasie ostatniej Rady Gminy Powidz zostały rozwiane wszelkie wątpliwości, jakie narodziły się na przestrzeni ostatnich miesięcy wokół pobudowania boiska wielofunkcyjnego Orlik 2012. Najważniejsze ustalenia przekazał zebranym wójt Ryszard Grześkowiak:

W zasadzie przesądziliśmy już na dzień dzisiejszy o pobudowaniu Orlika w przyszłym roku i okazało się, że jedyną możliwą lokalizacją ażeby tego Orlika móc zrealizować jest grunt przykościelny ? część ogrodu parafialnego, która była przedmiotem negocjacji zarówno z księdzem dziekanem Alfredem Lewiczem jak i z Kurią Gnieźnieńską. Chcieliśmy usytuować Orlika pierwotnie trochę inaczej, to znaczy w ten sposób, aby boisko do piłki nożnej ? to duże ? było usytuowane od strony jeziora, natomiast wielofunkcyjne wyżej, od strony baru ?Gabi?; okazało się jednak, że takiej lokalizacji po prostu być nie może ze względu na uwarunkowanie glebowe. Końcówka tego terenu, wskazana nam przez księdza proboszcza, część przyjeziorna od strony posesji pana Ambrożaka jest podłożem niestabilnym. Z reguły na poziomie ponad 7 metrów zalega tam warstwa torfu ? nie nadaje się to do posadowienia jakichkolwiek obiektów, w tym także boiska Orlik ? opowiada wójt.

Więcej w najnowszym numerze Głosu Słupcy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ