Kolejna trudna operacja w słupeckim szpitalu!

791
wyświetlenia

Chcielibyśmy przedstawić Państwu niecodzienny przypadek pacjenta, który był ostatnio leczony w szpitalu słupeckim na oddziale Chirurgii.

Omawianym Pacjentem jest 44 letni mężczyzna bez chorób współistniejących, który kilkukrotnie przed zabiegiem trafiał do szpitala z powodu silnych dolegliwości bólowych brzucha, którymi towarzyszyły wymioty trwające kilka godzin. Objawy pojawiały się na tyle często, że uniemożliwiały normalne funkcjonowanie w pracy i życiu codziennym. U mężczyzny wykonano diagnostykę laboratoryjną, w której nie wykazano odchyleń w badaniu krwi. Przeprowadzono następnie badanie endoskopowe (gastroskopie), w której znaleziono uchyłek dna żołądka.
(Dla niewtajemniczonych to taki jakby „wyrostek robaczkowy” żołądka, gdzie zbierała się jego treść)
Jak to powiedział jeden z naszych chirurgów „Jak żyje, takiego przypadku jeszcze nie widziałem”
Aby uchronić Pacjenta przed zabiegiem i ewentualnymi powikłaniami, które mogą wystąpić po leczeniu operacyjnym w pierwszej kolejności zaproponowano leczenie farmakologiczne. Początkowo leczenie to przynosiło zadowalający efekt. Po kilku tygodniach Pacjent powrócił jednak z nasilonymi objawami. Wykonano ponownie gastroskopie w której stwierdzono wąskie wrota, które uniemożliwiały wypływ treści żołądkowej z uchyłka, które jak się wydaje były przyczyną dolegliwości.
W tej sytuacji podjęto decyzję o leczeniu operacyjnym. Po uzyskaniu zgody i przygotowaniu Pacjenta do zabiegu wyznaczono termin operacji na 30.05.2022.
Operacja zakończyła się sukcesem
Wykonano częściową resekcję żołądka wraz z uchyłkiem z użyciem staplerów.
Pacjent został wypisany w 4 dobie po zabiegu do domu.
Szczególne podziękowania należą się doktorowi Michałowi Gamratowi, Andrzejowi Durskiemu oraz całemu zespołowi operacyjnemu i anestezjologicznemu za tak sprawne i szybkie rozwiązanie problemu kolejnego pacjenta

Inf SP ZOZ Słupca Fot. Liwiusz Rosołowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ