Kolejna operacja guza trzustki w Słupeckim Szpitalu! – zdjęcia

496
wyświetlenia

Sobota 6 lipca 2022 to kolejny ważny dzień dla Słupeckiej Chirurgii. Tego dnia wykonano drugą operację metodą Whipple’a w naszym Szpitalu. Informacja opublikowana po tym jak pacjentka poczuła się lepiej.

Operowaną pacjentką była 50 letnia kobieta z guzem trzustki. Chora trafiła na oddział Chirurgii Ogólnej z objawami żółtaczki mechanicznej. Towarzyszyły temu silnego dolegliwości bólowe oraz uogólnione osłabienie. Po wykonaniu badań obrazowych (MR jamy brzusznej) rozpoznano 4,2cm guza trzustki. Po przygotowaniu Chorej (tzn wykonaniu protezowania dróg żółciowych) zakwalifikowano Ją do leczenia zabiegowego. Po wielogodzinnej operacji zakończonej sukcesem Pacjentka została przekazana do oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie została wybudzona i rehabilitowana po rozległej interwencji chirurgicznej.
Po kilku dniach Pacjentka wróciła na Oddział Chirurgii celem dalszego leczenia usprawniającego po zabiegu. Podczas hospitalizacji obserwowano stopniową poprawę stanu ogólnego. Po 3 tygodniach Chora została wypisana do domu w stanie ogólnym dobrym.
W wyniku badania histopatologicznego rozpoznano nowotwór złośliwy trzustki. Pacjentkę została przekazana pod opiekę poradni onkologicznej. Oczekuje na kwalifikację do chemioterapii. Jest to postępowanie standardowe w rakach trzustki. Zwiększa to szansę na eliminację ewentualnych pozostałych w organizmie komórek rakowych.
Gratulujemy naszemu całemu zespołowi operacyjnemu, w szczególności doktorowi Michałowi Gamratowi oraz doktorowi Jackowi Kubiakowi, którzy wykonali kawał naprawdę dobrej roboty!
Cieszymy się, że chirurgia w naszym powiatowym Szpitalu tak prężnie działa Dołożymy wszelkich starań, aby cały czas rozwijać się dla Was drodzy Pacjenci

Fot. Liwiusz Rosołowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ