Kolejna akcja CBŚ w Słupcy!

2134
wyświetlenia

Miniony tydzień nie należał do spokojnych w naszym mieście – w czwartek, 28 czerwca Słupca była miejscem przeprowadzenia spektakularnej akcji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego.

Jak się ostatecznie okazało celem stróżów prawa był przywódca wrzesińskiego gangu, który został schwytany w miniony czwartek. Warto zaznaczyć, że działania na tej płaszczyźnie prowadzone były także w innych powiatach – nie tylko w słupeckim. Opowiada rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu podinspektor Andrzej Borowiak:

Rzeczywiście taka akcja była prowadzona na terenie powiatu słupeckiego. Szczegóły będą jednak znane dopiero za kilka dni. Niemniej jednak sprawa dotyczy także innych terenów.

Warto w tym aspekcie przytoczyć także materiał z portalu tvn24.pl: „Policjanci z CBŚ rozbili gang tzw. „Placków”, który rządził światem przestępczym w Koninie – dowiedział się reporter programu „Polska i Świat”. Śledczy z Ostrowa Wielkopolskiego oskarżają przestępców między innymi o przemyt i sprzedaż pół tony narkotyków, które rozprowadzili w całej Polsce. W magazynie gangu CBŚ znalazło 9 kilogramów narkotyków i tonę tytoniu. W sumie do tej pory zatrzymano ponad 50 osób. Grupa „Placków” powstała pod koniec lat 90.”

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ