Kamena Rally Team chce wypracować strategię na Dakar 2024

221
wyświetlenia

We wrześniu zespół Kamena Rally Team zapowiedział swój udział w Rajdzie Dakar w 2024 roku. Swoje przygotowania do startu rozpoczną już za kilka dni – w Arabii Saudyjskiej podczas Dakaru 2023.

Załoga w składzie: Tomasz Białkowski, Dariusz Baśkiewicz i Tadeusz Białkowski poleci w piątek do Rijadu, żeby zbierać kolejne rajdowe doświadczenia potrzebne do startu, ale również poczuć klimat i emocje, które towarzyszą tej wyjątkowej imprezie sportowej.

Zależy nam przede wszystkim na jak najlepszym przygotowaniu do tego wyzwania i zdobyciu kolejnych umiejętności potrzebnych do udziału w jednym z najbardziej wymagających rajdów samochodowych na świecie. Będziemy przyglądać się z bliska całej rywalizacji – od startu do mety. Zamierzamy także kibicować polskim załogom biorącym udział w wyścigu – mówi kierowca Tomasz Białkowski.

Chcemy jak najlepiej dopracować nasz sprzęt, zaplecze techniczne i logistyczne, żeby w kolejnym roku móc zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami, a przede wszystkim z najtrudniejszym przeciwnikiem czyli pustynną trasą rajdu. Jednym słowem – chcemy wypracować dobrą strategię na Dakar 2024 – podkreśla Dariusz Baśkiewicz, pilot. – W przyszłorocznym sezonie stawiamy sobie za cel udział w rajdach pustynnych, długodystansowych. Przed nami dużo intensywnych treningów i dalsze budowanie wytrzymałości – dodaje Baśkiewicz.

45. edycja Rajdu Dakar potrwa od 31 grudnia 2022 do 15 stycznia 2023. Od czterech lat odbywa się w Arabii Saudyjskiej, choć pierwsze rajdy wyruszały z Paryża, a następnie zawodnicy ścigali się po afrykańskich pustyniach. W 2009 roku ten najtrudniejszy samochodowo-motocyklowy maraton świata przeniósł się do Ameryki Południowej, a po 11 latach zadomowił na Półwyspie Arabskim.
Łącznie w ramach 45. edycji Rajdu Dakar motocykliści, kierowcy i piloci będą mieli do pokonania najdłuższą trasę w historii, która liczy 8549 km i rozciąga się wzdłuż Morza Czerwonego, aż po Wybrzeża Zatoki Perskiej.
Do walki stanie 820 uczestników w 455 pojazdach, którzy pokonają 5000 kilometrów odcinków specjalnych w prologu i 14 etapach. Prolog wystartuje w Sylwestra i odbędzie się z rampy wybudowanej w
obozie na pustyni. W pierwszy dzień 2023 roku zawodnicy zmierzą się na odcinku Sea Camp. Ostatni etap zakończy się 15 stycznia w miejscowości Ad-Dammam, położonej nad Zatoką Perską. Tegoroczna trasa została wydłużona o 2 dni w stosunku do poprzednich edycji. Organizatorzy zapewniają, że będzie wyjątkowo ciężka, pełna szybkiej jazdy i wielu terenowych niespodzianek.
Zapraszamy do śledzenia relacji z Rajdu Dakar 2023 na Facebook i Instagram @KamenaRallyTeam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ