Jak przygotować idealny wieczór kawalerski? Podpowiadamy!

176
wyświetlenia
Cheerful old friends communicate with each other and phone watch, with glasses of whiskey or wine in pub. Concept of entertainment and lifestyle. Wifi connected people in bar table meeting.

Wieczory panieńskie i kawalerskie są przedślubną tradycją. Warto ją kultywować i w ten sposób przygotować młodą parę na ten ważny dzień. Jeśli chodzi o wieczory kawalerskie na ich temat powstało wiele mitów. Jak zorganizować imprezę, aby nikogo nie rozczarować, ani nie zawstydzić?

Wybierz datę i zaproś gości

Tak samo jak niezwykle ważna jest data ślubu, tak i data wieczoru kawalerskiego. Według tradycji przyjęło się, że powinien się on odbyć w wigilię zaślubin. W praktyce jednak rzadko kiedy sprawdza się to rozwiązanie. Nikt przecież nie chce stanąć na ślubnym kobiercu zmęczony i obolały. To ważny dzień, więc warto postępować dojrzale. Najczęściej wieczory kawalerskie organizowane są od tygodnia do miesiąca przed ślubem. Wybierz piątek lub sobotę.

Wieczór kawalerski nie może obyć się bez pana młodego oraz gości. Wśród gości powinni znaleźć się bliscy i znajomi przyszłego małżonka. Zaproś więc męską część rodziny, ale też kolegów i przyjaciół. Potwierdź od razu ich obecność, co znacznie ułatwi Ci dalszą organizację imprezy. Popularne jest zakładanie grup na facebooku, wykluczając z nich jednak przyszłego pana młodego. Niech będzie to dla niego niespodzianka. Jest też duża szansa, że ktoś z zaproszonych gości zaoferuje Ci pomoc.

Przygotuj scenariusz i miejsce

Oczywiście nie chodzi o zaplanowanie wieczoru minuta po minucie, bo taki plan diabli wezmą już w pierwszej godzinie. Zastanów się jednak, co przyniesie frajdę kawalerowi. Nie zawsze będzie to legendarny już striptiz. Co więcej, wiele osób taka forma imprezy może wprawić w zakłopotanie. A jeśli jeszcze dwuznaczne zdjęcia dotrą do przyszłej panny młodej, może pojawić się duży problem, nawet jeśli nic złego podczas imprezy się nie działo. Warto pomyśleć za to o wspólnym wypadzie za miasto: może przyszły małżonek lubi wędrówki górskie, rajdy rowerowe, wspinaczkę, survival nad morzem? Wiele osób stawia też na imprezy w mieście, obierając na cel dyskoteki, bary czy kluby bilardowe. Możesz też zdecydować się np. na wspólny rajd samochodowy na wynajętym torze. Zarezerwuj miejsce wieczoru kawalerskiego i hotele z odpowiednim wyprzedzeniem!

Wyróżniajcie się!

Wieczór kawalerski powinien przyciągać uwagę. Możesz przygotować przebrania, wyróżnić pana młodego lub zdecydować się na krok, który stworzy z Was prawdziwą drużynę – zamów koszulki z własnym nadrukiem. Będzie to zabawny element wieczoru, który później stanie się cenną pamiątką.

Możesz postawić na t-shirty z grafiką, koszulki z napisami lub połączyć obraz z tekstem. Niech na koszulce przyszłego małżonka pojawi się zaczepny napis: Pan Młody czy Król Imprezy. Oznacz też świadka. Dobrym pomysłem jest nadrukowanie imion wszystkich gości, dzięki czemu będziecie mogli lepiej się poznać. Zamówienie tego typu t-shirtów nie jest skomplikowane. Wystarczy skorzystać z oferty firmy, która świadczy tego typu usługi. Wybierz grafikę, napisz, kolor, fason i rozmiary koszulek, a także ich liczbę. W doborze techniki druku pomogą Ci eksperci.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ