Jak kwas salicylowy działa na skórę?

106
wyświetlenia

Kwas salicylowy to jeden z popularniejszych składników znajdujących się w kosmetykach. Nie ma się temu co dziwić, bo jest on w wielu przypadkach zbawienny dla naszej skóry. Zanim jednak zaczniemy stosować kosmetyki go zawierające, powinniśmy czegoś się na jego temat dowiedzieć. Warto poznać właściwości kwasu salicylowego, których jest całkiem sporo. Dobrze byłoby też mieć świadomość tego, w jakich produktach znajduje się najczęściej wspomniany składnik.
Jakie właściwości posiada kwas salicylowy?
Kwas salicylowy słynie z tego, że jego właściwości są naprawdę bardzo szerokie. Przede wszystkim, działa on silnie przeciwzapalnie. Dzięki temu, jest on w stanie zmniejszać ryzyko pojawiania się stanów zapalnych oraz przyspieszać ich gojenie się. Kwas salicylowy charakteryzuje się również właściwościami przeciwbakteryjnymi. Dzięki temu możliwe będzie pokonanie bakterii, które w dużej mierze odpowiadają za rozwój trądziku i innego rodzaju dermatoz. Warto także mieć świadomość tego, że kwas salicylowy posiada zdolność do regulowania pracy gruczołów łojowych. To zaś z kolei prowadzi do redukcji nadmiernego łojotoku. Jest to problem, który wbrew pozorom dotyka nie tylko osoby zmagające się z trądzikiem. Składnik, o którym mowa pozwala także na złuszczanie martwego naskórka. Dzięki temu można cieszyć się przyjemniejszą i aksamitną w dotyku skórą twarzy.
W jakich kosmetykach znajduje się najczęściej kwas salicylowy?
Kwas salicylowy to substancja, która znajduje się w naprawdę wielu kosmetykach. Mowa tu zarówno o kremach, jak i o tonikach czy serach pielęgnacyjnych. Nietrudno zgadnąć, że kwas salicylowy służy przede wszystkim do pielęgnowania cery. Można znaleźć go także w kosmetykach umożliwiających dbanie o stopy. Mowa tu przede wszystkim o maskach intensywnie złuszczających. Jak bowiem powszechnie wiadomo, na stopach bardzo często gromadzi się zrogowaciały naskórek. Co jakiś czas należy go więc skutecznie usunąć.
Co jeszcze warto byłoby wiedzieć?
Jako, że kwas salicylowy jest substancją o wszechstronnych właściwościach, może okazać się przydatny w walce z wieloma problemami natury estetycznej. Wydaje się, że szczególnie mogą być z niego zadowolone osoby posiadające cerę przetłuszczającą się i skłonną do trądziku. Na tym jednak nie koniec. Z kwasu salicylowego powinny być także zadowolone cery dojrzałe. Warto jednak mieć świadomość tego, że nasza pielęgnacja nie powinna opierać się tylko i wyłącznie na kwasie salicylowym. Oprócz niego należy stosować także inne starannie dobrane substancje aktywne. Wybierając kosmetyki należy zwracać przede wszystkim uwagę na ich skład, który w dużej mierze warunkuje ich działanie. Śmiało sięgajmy więc po kremy, toniki i żele oczyszczające, w skład których wchodzą różnego rodzaju wyciągi, ekstrakty, oleje czy też woski. Nie zapominajmy również o tym, że wszystkie kosmetyki wymagają stosowania systematycznego. Jedynie wtedy można liczyć na poprawę stanu skóry. Ważna jest także dbałość o odpowiednio zbilansowaną dietę, bo to co jemy ma ogromny wpływ na stan skóry.

Kosmetyki z kwasem salicylowym znajdziesz na https://ziaja.com/

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ