Jadłodzielnia w Słupcy otwarta, jest już w niej żywność.!

1187
wyświetlenia

Słupecka jadłodzielnia, która została oficjalnie otwarta, powstała dzięki współfinansowaniu przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu ,,Wielkopolskie Jadłodzielnie”. Lokalizacja jadłodzielni: plac wewnętrzny przy budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Słupcy, Plac Parysa.

Cała inwestycja kosztowała 31 119 zł z czego 22 978 zł pochodzi z dofinansowania. Realizacji, wykonania i montażu kontenera jadłodzielni podjęło się Przedsiębiorstwo Usług Budowlano – Montażowych i Projektowych ,,Jerzy Urbański” ze Słupcy.

Wydaje nam się, że idea powstania jadłodzielni na terenie miasta jest zasadna i w dobie obecnego kryzysu gospodarczego i ekonomicznego potrzebna, ponieważ według danych statystycznych w Polsce, analizując wszystkie etapy produkcji, przetwórstwa, dystrybucji i konsumpcji, marnuje się blisko 5 milionów ton żywności z czego ponad 60% stanowi ta wyrzucana przez konsumenta. Straty żywności to realne zmniejszenie masy jadalnej żywności wynikające z po pierwsze niegospodarności po drugie błędów i nieprawidłowości w przebiegu procesów , np. w produkcji rolnej, podczas zbiorów czy w transporcie jak i w magazynowaniu żywności oraz po trzecie niedostatecznej edukacji w tym zakresie.
Zachęcamy do korzystania z jadłodzielni, ponieważ lepiej jest się podzielić jedzeniem niż wyrzucić do kosza.

Inf. Buśkiewicz Wojciech – Inspektor ds. informatycznych Urzędu
Fanpage Michała Pyrzyka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ