Informacja burmistrza o oszczędzaniu energii w mieście!

342
wyświetlenia
Ulica Kopernika po redukcji oświetlenia ulicznego o około 60%.

W Słupcy oszczędzamy energię elektryczną, ponieważ jej cena już na początku tego roku wzrosła dla naszego samorządu o 300%. A jak widzimy niestety to jeszcze nie koniec podwyżek…

Już w pierwszym kwartale tego roku (marzec 2022) zbudowaliśmy 3 instalacje fotowoltaiczne obok miejskiej pływalni, na budynku Szkoły Podstawowej nr 3 i na budynku Urzędu Miasta. Do końca roku chcemy zwiększyć moc instalacji pracującej dla pływalni, a także zamontować zestawy paneli na innych obiektach i terenach miejskich.
Do tej pory w trakcie roku zredukowaliśmy też oświetlenie na 46 ulicach poprzez wyłączenie części lamp lub przerwę nocną. Natomiast na kolejnych 5 ulicach lampy święcą z mniejszym natężeniem. Nie wyłączamy lamp na przejściach dla pieszych. Tym samym oszczędzamy, ale w mieście nie zapanują egipskie ciemności…
Zredukowaliśmy także oświetlenie na pumptracku, skateparku i stadionie.
Każda z miejskich jednostek została również przeze mnie zobowiązana do wprowadzenia działań oszczędnościowych i takowe wprowadziła.
Chcemy ograniczyć również oświetlenie świąteczne do rynku i ścisłego centrum miasta.
Myślę, że jeszcze przed nałożeniem na jednostki publiczne obowiązku redukcji zużycia energii elektrycznej o 10% my, jako Gmina Miejska Słupca, te założenia wypełniliśmy z nawiązką.

Inf. Fanpage Michała Pyrzyka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ