Galopująca cyfryzacja ?Sokolni?

2656
wyświetlenia

Nieczynne kino ?Sokolnia? może budzić niezadowolenie wśród fanów filmu, jednak w budynku trwają prace przystosowawcze do instalacji nowych urządzeń cyfrowych w tym obiektywów kina trójwymiarowego.

W minionym tygodniu praktycznie zakończyła się ?brudna? część inwestycji. Dokonano instalacji systemów doprowadzania powietrza i wentylatorów wyciągających strumień gorącego powietrza, który powstaje w projektorze cyfrowym. Była to szybka przeróbka budowlana, która wymusiła konieczność zamknięcia kina na kilkanaście dni.
W międzyczasie do Słupcy dojechał z Francji tak zwany ?silverscreen? czyli specjalny ekran ze srebrzystą powłoką, przystosowany do projekcji trójwymiarowych. Ekran został sprawnie zawieszony w miejsce starego, który zostanie sprzedany. Pod koniec tygodnia w kinie pracowali elektrycy, którzy rozbudowali istniejącą sieć elektryczną i wzmocnili zabezpieczenie pod kątem większego poboru energii. Kino ?Sokolnia? jest w chwili obecnej w całości przygotowane do montażu projektora cyfrowego.
W międzyczasie doszło do podpisania kontraktu z angielskim przedstawicielem firmy RealD, zajmującej się sprzedażą systemów kina trójwymiarowego. – Musimy uzbroić się w cierpliwość, bowiem czas oczekiwania na realizację zamówienia obiektywów i okularów do odbioru kina 3D to około 2 tygodnie. Przy odrobinie szczęścia czas ten może ulec skróceniu ? informuje dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Słupcy Jarosław Dębski.
Więcej w najnowszym numerze Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ