Festiwal Piosenki Przedszkolnej z tekstami Doroty Gellner

2225
wyświetlenia

W piątek 28 września 2018 odbył się w Słupcy pierwszy Festiwal Piosenki Przedszkolnej z tekstami Doroty Gellner. Organizatorami imprezy było Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi „Jedynka”.

W konkursie wystąpiło 13 wokalistów z przedszkoli z całego powiatu słupeckiego z Cienina Zabornego, Niepublicznego Przedszkola ze Strzałkowa, „Małych Odkrywców” z Piotrowic, Kotuni, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Mielżyna.
Komisję stanowili Dorota Gellner, Alicja Twardowska, Jarosław Dębski. Konkurs okazał się wyjątkowo udany pod wieloma względami. Należy bardzo podkreślić talent aktorski trzech nauczycielek z Przedszkola „Jedynka”, które brawurowo poprowadziły występy jako „moliki książkowe”. Były to Ewa Kujawa, Barbara Kołodziejczak, Justyna Biadasz, a nad wszystkim czuwała nienachalnie dyr. Dorota Madaj. Panie nie tylko świetnie odgrywały wymyślone przez siebie komunikatywne skecze pomiędzy występującymi wykonawcami, ale nie zapominały przy tym o swoim pedagogicznym powołaniu. Wbiegały na scenę dokładnie wtedy, kiedy należało wesprzeć emocjonalnie młodych wokalistów. Można powiedzieć, że dzięki nim festiwal odbył się bez stresu na scenie.
W konkursie zwyciężyli:
1. Pola Białkowska „Mam fryzurę na cebulę” – Niepubliczne Przedszkole ze Strzałkowa.
2. Adam Górczyński „Lecą smoki” – Przedszkole nr 2 „Miś” w Słupcy.
3. Maja Maciejewska ” Popatrzcie na jamniczka” – Przedszkole nr. 4 „Jarzębinka”.
Oprócz zwycięzców na festiwalu wystąpili: Jagoda Kościelniak, Amelia Kołcz, Aleks Gotowski, Michalina Osowiec, Samanta Bartkowiak, Gabriela Skąpska, Amelia Wrotecka, Nadia Nowakowska, Lena Szczęśniak, Maria Franczak.
Na koniec wzruszona Dorota Gellner wystąpiła na scenie razem z dziećmi i recytowała swoje wiersze. Przyjemnie było popatrzeć na skupione przedszkolaki dopowiadające brakujące słowa. Atmosfera, którą stworzyli nauczyciele z „Jedynki” sprzyjała temu. Duże gratulacje!

Piotr Stróżyk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ