Dzień Strażaka u Małych Odkrywców w Piotrowicach!

472
wyświetlenia

4 maja Mali Odkrywcy obchodzili Międzynarodowy Dzień Strażaka, natomiast w piątek 7 maja przedszkolaków odwiedzili członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Piotrowicach z prezesem Markiem Walczakiem na czele.

Panowie ubrani byli w stroje strażackie, co wzbudziło wśród dzieci wielki entuzjazm i zainteresowanie. Z ogromnym zaciekawieniem słuchały ich opowiadań o ciężkim i niebezpiecznym powołaniu.
Mali Odkrywcy dowiedzieli się, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą do wypadków drogowych, pomagają poszkodowanym, ratują ludzi i zwierzęta gdy zagraża im niebezpieczeństwo oraz często narażają swoje życie i zdrowie.
Wielkim entuzjazmem zareagowały na pokaz lania wody w przedszkolnym ogrodzie! Mogli przymierzyć hełm i na chwilę usiąść za kierownicę wielkiego wozu strażackiego.
Na koniec odbyły się pamiątkowe i grupowe zdjęcia oraz podziękowania złożone przez dyrektor Barbarę Wojtkowiak i Małych Odkrywców. Strażacy wręczyli wszystkim dzieciom słodki upominek w postaci cukierka i podziękowali dzieciom za aktywny udział w pokazie.
Wszystkim strażaków z OSP w Piotrowicach dyrektor, wychowawcy i dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy” składają słowa podziękowania za współpracę i krzewienie wiedzy na temat tej jakże odpowiedzialnej i trudnej służby „ Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ