Dzień Strażaka u Małych Odkrywców w Piotrowicach!

184
wyświetlenia

Tradycyjnie 4 maja w kościele katolickim przypada wspomnienie świętego Floriana, który jest patronem strażaków i tego dnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Strażaka.

W środę Małych Odkrywców odwiedzili strażacy z OSP Piotrowice. Goście w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy Strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych oraz asyście podczas różnych akcji. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać Straż Pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują Strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.
Dzieci przymierzały hełm strażacki, wchodzili do wozu, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi Strażacy. Wizyta Strażaków utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa. Strażacy zaprezentowali pokaz lania wody.
Dla dzieci to była bardzo ciekawa i ważna lekcja.
Dyrekcja przedszkola bardzo dziękuje wszystkim strażakom za ich ciężka pracę i składamy im najserdeczniejsze życzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ