Dzień Edukacji Narodowej u Małych Odkrywców w Piotrowicach!

305
wyświetlenia

W piątek 14 października odbyła się w przedszkolu Mali Odkrywcy w Piotrowicach uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela. Święto Edukacji Narodowej to szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli.

W ten niezwykły dzień Mali Odkrywcy poprzez tańce, śpiewy i wiersze wyraziły płynącą prosto z serca swoją wdzięczność dyrektor Barbarze Wojtkowiak, wychowawcom i opiekunom – za miłość, serce, opiekę i trud włożony w ich wychowanie i edukację. Każde słowo wypowiedziane przez „małych artystów” wzbudzało zachwyt i wzruszenie na twarzach zgromadzonych i zaproszonych gości w osobach radnej Piotrowic – Katarzyny Błaszczyk, sołtysa Marka Bednarowicza, prezesa OSP w Piotrowicach- Marka Walczaka, byłą wicedyrektor – Urszulę Gierszewską, właściciela –Dariusza Mikołajczyka oraz Rodziców nowych Małych Odkrywców.
Nie od dziś wiadomo, że przedszkole to drugi dom, a nauczyciel to niezwykle ważna osoba w życiu, szczególnie małych dzieci – to opiekun, przewodnik i autorytet. Bycie nauczycielem przedszkola jest nie tylko zawodem, ale także odpowiedzialną misją. Świadomy nauczyciel każde dziecko musi traktować jako to jedyne, najważniejsze i niepowtarzalne, musi umieć słuchać. Zatem nic dziwnego w tym, że nawet okolicznościowe wiersze dopasowane były do charakterów i sprawowanych czynności przez poszczególne nauczycielki.
W przedszkolu odbyła się również ważna uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do Małych Odkrywców. Dzieci złożyły przysięgę a po złożonej przysiędze dyrektor placówki dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania a Leśne Duszki ze Żłobka order małego Żłobkowicza.

14 października – Święto Edukacji Narodowej to szczególny dzień dla wszystkich nauczycieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ