Dzień Drzewa w SP Drążna

213
wyświetlenia

Październik to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą tego święta jest amerykański znawca i miłośnik przyrody – Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy je od 2002 roku.

W Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej po raz kolejny przystąpiono do tej akcji. Nauczyciel przyrody – Marcin Majdecki wraz z uczniami przygotował szereg działań.
Chętni uczniowie wykonali gazetki związane z drzewami i lasem. Typy lasów w Polsce zaprezentowała Julia Lepel i Iga Parol z klasy VII, a zielnik z liści drzew Ewa Chojnacka z klasy VI.

Podczas Dnia Drzewa uczniowie na lekcjach przyrody i biologii poznali znaczenie drzew w przyrodzie i naszym życiu, nauczyli się jak prawidłowo sadzić drzewa. Odbyli także spacer wokół szkoły by poznać gatunki drzew rosnące przy szkole – naszych zielonych przyjaciół. Quiz na zakończenie zajęć sprawdził wiedzę, a jego zwycięzcy – Błażej Nazaruk, Martyna Chorążyczewska, Maria Matuszewska i Julia Lepel posadzili przy szkole kolejne drzewo – piękny tulipanowiec amerykański. Pamiętajcie – DRZEWA TO ŻYCIE ! CHROŃMY I SADŹMY DRZEWA!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ