Dzielnicowy z pasją – Łukasz Przystański i stare motocykle

261
wyświetlenia

Mł. asp. Łukasz Przystański jest dzielnicowym w gminie Lądek. Pracę zawodową i życie rodzinne dzieli ze swoim hobby. Pasją Łukasza jest renowacja motocykli, zwłaszcza tych starych z duszą. Możesz na niego zagłosować w konkursie w ramach akcji społecznej #DzielnicaBEZstrachu.

Mł. asp. Łukasz Przystański jest policjantem Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. W Policji służy od 2011 r., od czterech lat jest dzielnicowym gminy Lądek w Posterunku Policji w Zagórowie.

Przełożeni mówią o nim, że jest sumiennym i zdyscyplinowanym policjantem, który osiąga bardzo dobre wyniki w służbie oraz zdecydowanie lubi to co robi. Mieszkańcy rejonu, którego aspirant Przystański jest policyjnym opiekunem, cenią go za szczerość i pracowitość, twierdzą, że zawsze chętnie pomaga innym. Jest lubianym dzielnicowym, który oprócz zwykłych obowiązków służbowych, często angażuje się w akcje profilaktyczne i edukacyjne, tak dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych oraz seniorów. Pracę zawodową i życie rodzinne dzieli ze swoim hobby.

Pasją Łukasza jest renowacja motocykli, zwłaszcza tych starych z duszą. Kupuje je, odnawia i daje drugie życie. Renowacją motocykli zaczął się interesować już jako nastolatek. Pierwszymi „zrobionymi na nowo” były jednoślady należące do jego rodziców. Obecnie w swoich zbiorach posiada kilkanaście mechanicznych jednośladów, a większość z nich to zabytkowe dwa kółka. Posiada m.in. polskie WSK-i, czechosłowacką CZ-kę, niemieckie MZ-ki i Simsony. Dużą grupę stanowią polskie motorowery z czasów PRL m.in. Komary i Romety. Perełką kolekcji dzielnicowego jest motocykl ,,K750” z bocznym wózkiem wyprodukowany 1965 roku. Ostatnio zajmuje się renowacją bardzo rzadkiego motocykla m-ki OSA wyprodukowanego w 1961 roku w Szczecińskiej Fabryce Motocykli. „Reanimację” jednośladów prowadzi w warsztacie w swoim domu, na który zaanektował całą piwnicę. Łukasz podkreśla, że zależy mu, aby odnawiane motocykle przywrócić do stanu oryginalnego. Jest w stanie poświęcić dla nich dużo czasu i oddać całe swoje pokłady cierpliwości, zwłaszcza, że szukanie oryginalnych części i wyposażenia, to prawdziwe wyzwanie.

Nie przeszkadza mu to dzielić się swoją pasją z innymi. Służy swoimi radami kolegom, pomaga naprawiać i odnawiać motory znajomych. Włącza się również w organizację rożnego rodzaju lokalnych festynów oraz imprez o charakterze charytatywnym, gdzie wystawia motocykle lub prowadzi przejażdżki swoim ulubionym K750, o którym zwykł mówić ,,Rusek”.

Łukasz to prawdziwy pasjonat tego co robi, niezależnie w pracy, czy w czasie wolnym. Jeśli uważasz, że to właśnie Twój kandydat na superdzielnicowego, dowiedz się więcej i zagłosuj:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ