Dwudniowa wycieczka klasy I LO i I Technikum ZSOiZ w Zagórowie w Karkonosze!

398
wyświetlenia

Dwudniowa wycieczka była okazją do poznania piękna Karkonoszy. Atrakcją pierwszego dnia pobytu w Karpaczu był niewątpliwie wjazd koleją linową na Kopę.

Wraz z przewodnikiem i opiekunami ruszyliśmy na szlak górski, odwiedziliśmy schroniska Samotnia oraz Strzecha Akademicka. Słoneczna pogoda, malownicze widoki oraz zachwycające szlaki pozwoliły wszystkim zrelaksować się na łonie natury. Piesza wędrówka zakończyła się przy Świątyni Wang.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer po urokliwym kurorcie, oraz pobyt w Centrum Sportu i Rekreacji „Kolorowa” w Karpaczu. Zjazd letnim torem saneczkowym dostarczył nam ogromnych wrażeń.
W drugim dniu zobaczyliśmy najwyższy wodospad w polskich Sudetach, położony na trasie ze Szklarskiej Poręby na grzbiet główny Karkonoszy – Wodospad Kamieńczyka .
Ostatnie godziny nie prowadziły już po szlakach górskich lecz były okazją dotarcia do samego serca Karkonoszy – Jeleniej Góry. Podczas spaceru Jeleniogórskim Traktem Śródmiejskim przysłuchiwaliśmy się informacjom przekazywanym przez naszego przewodnika.
W miłym nastroju, ze śpiewem na ustach wróciliśmy bezpiecznie do Zagórowa. Naszymi opiekunami byli wychowawcy klas Agnieszka Frankowska i Małgorzata Zielińska – Wojtczak.

Sylwia Roszak
ZSOiZ w Zagórowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ