Dwie wspaniałe flecistki ze Słupcy laureatkami w konkursach międzynarodowych!

431
wyświetlenia

Łączy Je pasja – gra na flecie poprzecznym. Obie wspięły się na wyżyny umiejętności i znów otrzymały wspaniałe nagrody w konkursach międzynarodowych.

Kaja Kluczyńska – jest laureatką III miejsca w Konkursie International Instrumental Performance Competition w Wiedniu. Tę nagrodę przyznało Kai Jury pod przewodnictwem znakomitej polskiej flecistki – Jadwigi Kotnowskiej. Nagranie konkursowe zostało dokonane w maju w Powiatowej Szkole Muzycznej I stopnia we Wrześni. Akompaniował Kamil Madej.
Marta Anna Rosińska – jest laureatką I miejsca w Konkursie Międzynarodowym Medici International Music Competition w Londynie. Ta nagroda jest uwiecznieniem efektów wspólnej sześcioletniej pracy z nauczycielką Anitą Kmiecik. Od nowego roku szkolnego Marta podejmie naukę w Szkole Muzycznej II stopnia w drugiej klasie w Koninie. Akompaniował Miłosz Gruchalski.
Kaja i Marta po raz kolejny udowodniły, jak wiele można osiągnąć mając lat zaledwie naście. A najważniejsze, że nie ma granic dla międzynarodowego języka jakim jest muzyka.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ