Dwie osoby poszkodowane w wypadku motocykla na A2!

509
wyświetlenia

23 lipca 2022 po godz. 9.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na Autostradzie A2 w miejscowości Sługocinek, gmina Golina.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że na 244 km Autostrady A2 w kierunku Warszawy doszło do zdarzenia z udziałem motocykla, w wyniku czego dwie osoby podróżujące jednośladem zostały poszkodowane. Jeden pas autostrady został zablokowany.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy. Uczestniczy wypadku zostali przekazani przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Na miejsce wezwano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało jednego poszkodowanego do szpitala, drugi poszkodowany został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Golina, OSP Osiecza Pierwsza i OSP Lądek.

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski
Zdjęcia: JRG Nr 1 w Koninie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ