Tragiczny wypadek! Dwie osoby podróżujące motocyklem nie żyją!

6478
wyświetlenia

Tragicznie zakończyła się podróż dwóch mężczyzn w pobliżu naszego powiatu na drodze wojewódzkiej nr 263 w miejscowości Sompolno. Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie o godz. 20.32 w dniu 1 września 2022 r.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Samochodem osobowym podróżowała jedna osoba, natomiast motocyklem dwie. Nieprzytomni mężczyźni podróżujący motocyklem znajdowali się w przydrożnym rowie, natomiast kierowca osobówki nie odniósł obrażeń.

Ze względu na brak funkcji życiowych u poszkodowanych strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej, która następnie była kontynuowana przez przybyłe na miejsce zdarzenia Zespoły Ratownictwa Medycznego. Niestety po długotrwałej resuscytacji lekarz stwierdził zgon dwóch mężczyzn podróżujących motocyklem.

Przez cały czas trwania działań droga wojewódzka była zablokowana.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Sompolno i OSP Mąkolno.

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski

2 KOMENTARZE

  1. Oczywiście trudno napisać kto komu wyjechał. Obstawiam że gapkowaty kierowca nie zauważył motocykla. Tira czy autobus by zauważył. Trzeba być bardxo odważnym aby w Polsce jeździć motocyklem. Za zabicie tych dwóch osób pewnie rok więzienia w zawieszeniu na dwa. Śmiech na sali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ