Dwa samochody spłonęły w wyniku zderzenia na skrzyżowaniu dróg!- art. uaktualniony!)

1008
wyświetlenia

17 stycznia o godzinie 14:08 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie od funkcjonariusza  KP PSP Słupca st.str. Arkadiusza Wojtkowiaka będącego poza służbą o wypadku z udziałem dwóch  samochodów osobowych, w którym były osoby poszkodowane. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu w miejscowości Wola Koszucka Parcele.

Po dojeździe SP na miejsce zdarzenia zastano pożar dwóch samochodów osobowych. Na poboczu drogi w odległości ok 25 m od miejsca zdarzenia leżała przytomna kobieta z widocznymi obrażeniami ręki, kobieta sama opuściła pojazd, a osoby postronne pomogły jej oddalić się w bezpieczne miejsce. Po drugiej stronie skrzyżowania znajdował się poszkodowany mężczyzna pod opieką funkcjonariusza KP PSP Słupca st.str. Arkadiusza Wojtkowiaka, który widząc, że samochody zaczynają się palić natychmiast podjął decyzje o wybiciu szyby w  samochodzie, gdzie znajdował się nieprzytomny kierowca. Strażak ewakuował poszkodowanego w bezpieczne miejsce udzielając  kwalifikowanej pierwszej pomocy oczekując jednocześnie na przyjazd wszystkich służb.

Działania SP polegały na ugaszeniu płonących pojazdów oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym do czasu przybycia zespołów ZRM.

W działaniach brały udział zastępy z JRG Słupca, OSP Lądek, OSP Wilczna , OSP Wola Koszucka, ZRM, Policja i Prokuratura

Opracowanie: mł. bryg. Mariusz Pawela

Fot OSP Wilczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ