Dominika Waszak z SP Koszuty złotą medalistką!

723
wyświetlenia

W dniu 10.06.2021 sportowcy SP Koszuty wyjechali do Słupcy na ostatnie w tym roku szkolnym zawody lekkoatletyczne. Były to Mistrzostwa Powiatu w 3 – boju LA, zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy.

Szkołę reprezentowali w kat. dziewcząt: Dominika Waszak, Majka Adamczyk, Agata Gurgas, Iga Konieczka, Maria Pilarczyk, Magdalena Pilarczyk, w kat. chłopców: Adrian Szczepaniak, Walczak Wiktor, Kacper Maciejewski, Paweł Strzelczyk, Domiński Mateusz.
Po przyjeździe na stadion, kapitanowie drużyn: Dominika Waszak i Adrian Szczepaniak przeprowadzili rozgrzewkę zawodników.
Po uroczystym otwarciu Mistrzostw przez dyrektora MOS-u Wojciecha Henke rozpoczął się trójbój. Pierwszą konkurencją był bieg na 60m. Najlepiej ze wszystkich dziewcząt pobiegła sprinterka Dominika Waszak, uzyskując wynik 8,9 s. Następnie odbyły się konkurencje w skoku w dal i rzucie piłką palantową. Ponownie lekkoatletka nie zawiodła i okazała się najlepszą w skoku w dal osiągając wynik 4,07.
Po podsumowaniu wszystkich wyników Mistrzostw przez komisję sędziowską odbyło się wręczenie medali, pucharów i dyplomów.
Najlepszą trójboistką w indywidualnej klasyfikacji została zawodniczka Dominika Waszak SP Koszuty, uzyskując wynik 225 pkt. Dominika stała się właścicielką Złotego Medalu.
Z sześciu szkół Powiatu słupeckiego w ogólnej klasyfikacji drużynowej dziewczyny SP Koszuty zajęły III miejsce, a chłopcy V.
Opiekunem zawodników był nauczyciel wychowania fizycznego charyzmatyczny Jerzy Szymczak.

Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych w następnym
roku szkolnym!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ