Doceń sąsiada swego…

1312
wyświetlenia

Jak się ostatecznie okazuje wścibska sąsiadka czy sąsiad to nie tylko synonim kłopotów, plotek na nasz temat czy niekończące się źródło utrapień. To także w wielu przypadkach niemal całodobowy monitoring domu, który w walce ze przestępstwem może być bardzo pomocny.

Jak donosi rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Słupcy Marlena Kukawka jedynie dwa dni od chwili zgłoszenia przestępstwa wystarczyły słupeckim policjantom na zatrzymanie włamywacza, który okradł dom w Cieninie Kościelnym. W ustaleniu sprawcy pomogła właściwa postawa osoby opiekującej się chwilowo niezamieszkałym domostwem.

Co w złodziejskim fachu piszczy…

Słupeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że pomiędzy 12 a 14 lutego w Cieninie Kościelnym pod nieobecność właścicieli ktoś włamał się do domu jednorodzinnego. Nieznany sprawca dokonał kradzieży biżuterii, szlifierki oraz artykułów spożywczych powodując straty w kwocie ok. 800 zł. Dwa dni później słupeccy policjanci zatrzymali podejrzewanego o dokonanie przestępstwa. Okazał się nim być 50-letni mieszkaniec gm. Słupca. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po złożeniu wyjaśnień został zwolniony do domu. Policjanci odzyskali część zrabowanego mienia.

Więcej w najnowszym wydaniu Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ