Deszczowy Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych

2112
wyświetlenia

W sobotę 11 sierpnia od 11.00 w mieście słychać było muzykę graną przez zaproszone do Słupcy orkiestry. VII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w tym roku przed głównym koncertem zaznaczył swoją obecność w różnych częściach miasta.

W festiwalu wzięły udział 4 orkiestry: Orkiestra Dęta Dzietrzkowice, Engelholm Marching Band Angelholm – Szwecja i The Lyuben Karavelov High School Orchestra, Koprivshtitsa – Bułgaria i gospodarz festiwalu Orkiestra Dęta OSP Słupca. Organizatorem imprezy była Orkiestra Dęta OSP w Słupcy, oraz Urząd Miasta. Festiwal jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a Burmistrz Miasta ufundował nagrody dla wszystkich występujących orkiestr zespołów.
O 11.00 każda z orkiestr dała koncert w innej części miasta. Z tego, co usłyszeliśmy od mieszkańców przedpołudniowe granie bardzo się podobało. O 16.00 orkiestry zebrały się na miejskim rynku, gdzie każda z orkiestr zagrała po jednym utworze, żeby na koniec wykonać wspólnie jeden utwór, do którego zaimprowizowali werbliści z wszystkich zespołów.
Potem nastąpił przemarsz na targowisko miejskie. I to była prawdziwa katastrofa. Podczas przemarszu pojawiły się chmury i na maszerujących ulicami muzyków spadł potężny deszcz.

Ulewa spowodowała opóźnienie opóźnienie oficjalnego rozpoczęcia festiwalowych koncertów na scenie targowiska miejskiego. Przemoczeni młodzi artyści musieli się przebrać w suche rzeczy. Nikt jednak nie stracił humoru, a nieprzewidziane „oberwanie chmury” stało się dla uczestników dodatkową atrakcją.
Koncerty pomimo opóźnienia odbyły się i zgromadziły na placu sporo fanów.

Piotr Stróżyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ