Czytelnicy mają „Głos” – odpowiedź policji

3070
wyświetlenia

Zgodnie z zeszłotygodniową zapowiedzią prezentujemy odpowiedź ze strony Komendy Powiatowej Policji w Słupcy, dotyczącej zaparkowanego radiowozu na ulicy Powstańców Wielkopolskich.

 Na naszą prośbę stanowisko słupeckiej policji przedstawia rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Słupcy asp. Marlena Kukawka:

Odpowiedź KPP w Słupcy dla „Głosu Słupcy” z dnia 08.03.2013 r.

Na polecenie Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy wyjaśnianiem przypadku uwidocznionemu na zdjęciu (radiowóz parkujący w bramie na ul. Powstańców Wlkp.), które zamieścił Pan w artykule, zajął się bezpośredni przełożony policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego. O sposobie zakończenia sprawy poinformujemy. Pragnę jednak zaznaczyć, że samo zdjęcie nie pozwala na identyfikację dnia ani godziny, kiedy zostało zrobione, a co za tym idzie na przypisanie popełnienia wykroczenia drogowego konkretnemu kierowcy policyjnego busa. Trudno też określić, czy samochód tylko na moment zatrzymał się, czy stoi przez dłuższą chwilę (postój). Zgodnie z zapisem art. 49 pkt 2.1 Ustawy prawo o ruchu drogowym zabrania się postoju (powyżej 1 minuty) w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej. Do tematu wrócimy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ