Czy w Powidzu popłynie gaz?

1727
wyświetlenia

O doprowadzeniu gazu do Powidza mówiło się jakiś czas temu, temat ten jednak z biegiem czasu ucichł. Jak wyglądają szczegóły tego zadania?

Spółka ma pozwolenie na budowę, wydane pewnie około 2 lat temu przez wydział architektury i budownictwa starostwa powiatowego w Słupcy na pobudowanie sieci gazowej w Powidzu, począwszy od Ruchocinka, przechodząc przez Ługi, i w samym Powidzu ulice: Witkowską, Kolejową, rozwidlenie: Warszawska, Kościelna i połączenie naprzeciwko kościoła. Na tego typu zakres inwestycji spółka gazownicza ma pozwolenie. – opowiada wójt Ryszard Grześkowiak. – Ze swej strony jako gmina wystąpiliśmy do spółki gazowej z pytaniem czy zamierzają tę inwestycję realizować, a jeśli tak to kiedy. Wówczas odpowiedziano nam, że zamierzają ją realizować do końca czerwca 2012 roku. Nie rozpoczęli tej inwestycji.

Dokładnie 24 sierpnia ubiegłego roku Urząd Gminy w Powidzu zwrócił się z zapytaniem o budowę sieci gazowej. W piśmie zaznaczono fakt otrzymania informacji w roku 2011 od Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa, że inwestycja będzie realizowana w roku 2012. Z tego tytułu gmina zawiesiła prace w rejonie ulic Warszawskiej i Park Powstańców Wielkopolskich.

Dwie różne nawierzchnie chodnikowe przy ulicy Warszawskiej - efekt zwłoki za decyzją spółki Dwie różne nawierzchnie chodnikowe przy ulicy Warszawskiej - efekt zwłoki za decyzją spółki2

Złożyliśmy to zapytanie z dwóch względów: niektórzy mieszkańcy są tym tematem żywo zainteresowani, wiedzieliśmy, że jest pozwolenie na budowę, chcieliśmy wiedzieć jak to faktycznie wygląda i drugi argument był taki, czy kłaść nową nawierzchnię chodnikową na ulicy Warszawskiej po drugiej stronie czy też nie. Bez problemu wyraziliśmy zgodę na pierwszy etap. – tłumaczy Grześkowiak.

Jak opowiadają samorządowcy kiedy minął pierwszy termin zapowiadanej inwestycji gmina wystąpiła z kolejnym zapytaniem do spółki. Wówczas odpowiedź miała być już inna: stwierdzono, że nie ma zainteresowania, chyba, że strona wojskowa zadeklarowałoby chęć korzystania z usług takiego rodzaju, by zaopatrywać się w gaz. Wiemy, że powstała także druga dokumentacja, zawierająca kolejny etap podłączenia do nitki gazowej nieruchomości w Powidzu – są to między innymi ulice Wojska Polskiego, Krótka, Piaski, Plac Piaskowy, Wodna, generalnie cześć do torów.

Powinni wystąpić jeszcze do zarządcy drogi, czyli do nas, o wydanie decyzji o wyrażenie zgody na lokalizację tej sieci gazowej w naszych drogach. Z takim wnioskiem nie wystąpiono. – podpowiadają urzędnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ