Czy odżywkę kolagenową mogą przyjmować dzieci?

109
wyświetlenia

Kolagen jest najliczniejszym białkiem występującym w ciele człowieka. To główny składnik tkanki łącznej, która z kolei odpowiada za stan skóry, mięśni, czy nawet kości. Ponadto występuje w wielu innych organach, wpływa na elastyczność naczyń krwionośnych, a także za sprawność stawów, chrząstek, ścięgien itp. Ma wpływ także na to jak wyglądamy, ponieważ jest bardzo istotny w utrzymaniu w dobrej kondycji nie tylko skóry, ale także włosów i paznokci. To wszystko powoduje, że kolagen jest bardzo istotnym elementem diety. Co więcej, z biegiem czasu organizm wyhamowuje jego naturalną produkcję, a w związku z tym im jesteśmy starsi, tym bardziej jesteśmy narażeni na jego niedobór. Jednak czy to oznacza, że osoby młode, a w tym także dzieci, nie muszą się martwić o odpowiedni poziom kolagenu? Nie do końca tak jest. Szczególnie z uwagi na fakt, gdy organizm jeszcze dziecka, wchodzi w okres dojrzewania, a wtedy cały organizm zaczyna intensywnie się rozwijać.

Suplementacja kolagenem wśród dzieci i młodzieży – kiedy może być potrzebna?

Organizm dziecka wchodząc w okres intensywnego rozwoju, ma także zdecydowanie większe zapotrzebowanie na różnego rodzaju substancje odżywcze, niż jeszcze miało to miejsce przed chwilą. Aby umożliwić dziecku prawidłowy rozwój w tym czasie, warto odpowiednio zadbać o jego zbilansowaną dietę. Chociaż różnego rodzaju substancji odżywczych jest naprawdę bardzo wiele, a wszystkie z nich odpowiadają za nieco inne procesy, to warto w tym wszystkim wyróżnić kolagen. Białko, które jest tak ważne w organizmie człowieka.

Wiele tłumaczy obecność kolagenu w kościach, chrząstkach, stawach, ścięgnach itp. Są to części ciała, które w momencie intensywnego wzrostu są mocno eksploatowane, a nieodpowiednio odżywione, czasami sprawiają problemy już do końca życia. Co więcej, z uwagi na wpływ kolagenu na układ sercowo-naczyniowy, także istotne jest to, aby kolagen był obecny w odpowiednich ilościach w diecie młodego człowieka. Ponadto warto zaznaczyć, że kolagen wpływając na tkanki w organizmie (np. skóra, jelita), pozytywnie wpływa na odporność organizmu, która także jest istotna bez względu na nasz wiek.

Zatem suplementacja kolagenem w przypadku dzieci i młodzieży jak najbardziej ma sens, oczywiście jeśli jest ona konieczna. Warto zatem skonsultować się z odpowiednim specjalistą, który wskaże mankamenty dietetyczne i w razie konieczności doradzi odpowiednią odżywkę kolagenową. Przykładem takiej odżywki jest SFD Nutrition Collagen Premium, która jest dostępna m.in. w sklepie SFD.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę w diecie dzieci i młodzieży?

Oczywiście można powiedzieć, że nie samym kolagenem organizm żyje – i będzie to po prostu słuszne spostrzeżenie. Warto pamiętać o tym, że do prawidłowego funkcjonowania organizm człowieka potrzebuje ogromnej liczby różnego rodzaju substancji odżywczych, a w trakcie intensywnego rozwoju dziecka, czasami niektóre składniki są jeszcze bardziej istotne. Warto jednak pamiętać, że nie ma utartych schematów w tym przypadku i zawsze najbezpieczniej i najrozsądniej jest skonsultować się ze specjalistą.

To on wskaże dokładnie m.in. na podstawie ewentualnie przeprowadzonych badań, jakich dokładniej składników odżywczych brakuje w diecie dziecka i które powinny być uzupełnione. Witaminy, minerały, różnego rodzaju związki chemiczne, aminokwasy, możliwości jest mnóstwo. Natomiast jeśli faktycznie okaże się konieczna suplementacja jakiejś substancji odżywczej, warto pamiętać o sklepie SFD, który posiada szeroką ofertę różnego rodzaju suplementów diety. Znajdziemy tam mnóstwo preparatów, które będą korzystne w przeróżnych sytuacjach i na pewno uda się wśród nich znaleźć coś dla siebie.

– Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ