Czy mogę pogłaskać psa?

2749
wyświetlenia

 ?pod takim hasłem zebrali się uczestnicy poniedziałkowego (19.09) spotkania zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Orchowo z treserem psów Beatą Nyga.

Głównymi bohaterami zajęć były trzy owczarki belgijskie Malinois, które chętnie dawały się głaskać i przytulać. Wszyscy zebrani dowiedzieli się jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami zwierząt, a także o tym, że zaburzone zachowania psów są odpowiedzią na relacje pomiędzy psem a rodziną, które poprzez odpowiednie obserwowanie i szkolenia trzeba naprawić. Jak podchodzić do psa, jakich ruchów nie wykonywać, jak bronić się kiedy pies zaatakuje – na te i inne pytania odpowiadała Beata Nyga.

Pani Beata zajmuje się tresurą psów od 6 roku życia, kiedy to podpatrując swojego dziadka, postanowiła związać swoją pracę zawodową ze zwierzętami. Jak sama przyznaje, uwielbia tresować właśnie owczarki belgijskie, ponieważ są to psy pracujące. Efekty jej pracy można podziwiać oglądając liczne puchary, medale i dyplomy przywiezione z wystaw krajowych i zagranicznych (Korea Południowa).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ