Ćwiczenia z ratownictwa technicznego dla strażaków z powiatu słupeckiego

318
wyświetlenia

3 czerwca 2023 na terenie Stacji Demontażu Pojazdów w Wiekowie odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego dla osób uczestniczących w trwającym szkoleniu podstawowym strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu słupeckiego.

Ratownictwo techniczne w Krajowym Systemie Ratowniczo -Gaśniczym obejmuje planowanie, organizowanie i realizację działań ratowniczych niezbędnych do poszukiwania i dotarcia do zagrożonych osób oraz zwierząt, a także zmniejszenia lub likwidacji zagrożenia dla życia, zdrowia, mienia lub środowiska.

Wiedza, umiejętności i stałe doskonalenie zawodowe to podstawa skutecznych działań ratowniczych. Przeprowadzone ćwiczenia pozwoliły uczestnikom szkolenia m.in. na zaznajomienie się ze sprzętem hydraulicznym i praktyczną realizację założeń stanowiskowych.

Warsztaty mogły być zorganizowane dzięki uprzejmości Stacji Demontażu Pojazdów w Wiekowie gm. Witkowo pow. gnieźnieński, która udostępniła wraki samochodów i teren do ćwiczeń. Zajęcia zorganizowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy.

Opracowanie : mł. kpt. Kamil Kujawa
Zdjęcia: st.asp. Marcin Cybul

ZOSTAW ODPOWIEDŹ