Ciemno na Paruszewskiej w Strzałkowie, wójt wyjaśnia problem!

543
wyświetlenia

Mieszkańcy ul. Paruszewskiej w Strzałkowie mają kłopot z niedawno zamontowanym oświetleniem, które nagle przestało działać. Poniżej publikujemy list jednej z mieszkanek i odpowiedź wójta gminy.

Piszę do Państwa z prośbą o interwencje bo jako mieszkanka ulicy Paruszewskiej w Strzałkowie jestem już bezsilna a nie tylko mnie jedynej ta sytuacja przeszkadza. Około dwa miesiące temu na ulicy Paruszewskiej założono nowe oświetlenie o czym z tego co pamiętam sami Państwo pisaliście. Światła działały może dwa tygodnie i do dnia dzisiejszego mamy jedna wielka ciemnie. Dzwonimy z sąsiadami co kilka dni każdy na gminę aby zainterweniować ale jesteśmy zbywani. Gmina tłumaczy się, że to oni nie są za to odpowiedzialni lecz firma która wykonywała ta inwestycje. Gmina nie chce podać kontaktu do tej firmy. Mamy małe dzieci i czujemy się niebezpiecznie, na ulicy jest ciemno i ciężko nam jest funkcjonować normalnie. Było pięknie przez dwa tygodnie a teraz już ponad półtora miesiąca nie ma nic. Bardzo proszę o interwencję z Państwa strony jeśli to możliwe. Pozdrawiam serdecznie – piszę do naszej redakcji mieszkanka ulicy Paruszewskiej w Strzałkowie.

Zwróciliśmy się o wyjaśnienie sprawy do wójta gminy Strzałkowo
Z naszych informacji wynika, że firma, Spółka Oświetlenie Uliczne podpisała umowę z ENERGĄ i po podpisaniu umowy będzie możliwość założenia licznika, który będzie mierzył zużycie energii. W imieniu gminy Strzałkowo interweniowała w tej sprawie Grażyna Mencel. Według mnie jest to kwestia tygodnia, żeby sprawa została załatwiona – wyjaśnia wójt Dariusz Grzywiński.

Piotr Strózyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ