Chciała zarobić, a straciła ponad 30000 złotych!

762
wyświetlenia
Obrazek poglądowy

W niedzielę 11 czerwca 2023 mieszkanka Gminy Pyzdry złożyła zawiadomienie o dokonanym oszustwie na jej szkodę. 48-latka w okresie od 17 maja do 10 czerwca straciła ponad 30 tysięcy złotych.

Kobieta nawiązała kontakt ze znalezionym w internecie księgowym z rzekomej firmy, która miała zajmować się na giełdach światowych handlem kryptowalutami, gazem oraz ropa naftową. Mieszkanka podając swój numer telefonu wpadła w pętlę oszustwa.

Rozmówcy z każdą krokiem coraz bardziej wciągali 48-latkę w swój przestępczy plan, mydląc jej oczy sugerowanym dużym zarobkiem. Kolejne przelewy wykonane przez pokrzywdzoną dawały jej złudzenie, że łatwo może zarobić.

Przez prawie miesiąc oszuści prezentowali na jej fałszywym koncie jak rosną pieniądze. Był to haczyk, który spowodował, że kobieta coraz chętnie inwestowała swoje fundusze nawet pochodzące z kredytu, który zaciągnęła.

Chcąc wypłacić rzekomo zarobione pieniądze w kwocie 20 tysięcy dolarów, okazało się, że należy dopełnić kolejne formalności. W trackie rozmów za pośrednictwem komunikatora video 48-latka udostępniła dowód osobisty oraz kartę płatniczą.

Pomimo wątpliwości kobieta się zgodziła, ponieważ konsultanci okazywali między innymi dokumenty o ochronie danych osobowych, a także dodatkowo wykonany został próbny przelew na kwotę 30 dolarów, który wpłynął na jej konto. Jednak po wymaganiu od 48-latki kolejnych formalności w postaci przelewów, kobieta skontaktowała się ze swoją siostrą, która chłodnym umysłem uświadomiła ją, że padła ofiarą oszustów.

Osoby, z którymi rozmawiała 48-latka stosowały techniki manipulacji, wpływu oraz merytorycznego przygotowania na bardzo wysokim poziomie. To wszystko zebrane w całość powoduje, że trudno dostrzec chęć oszukania.

Dlatego na kanwie tego przykładu apelujemy o zachowanie ogromnej ostrożności i braku zaufania do takich rzekomych super okazji na szybki zarobek. Pod żadnym pozorem nie wolno udostępniać swoich danych oraz haseł i loginów do kont bankowych. Oszuści szukają w dalszym ciągu nowych przestępczych metod, musimy być czujni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ