Chciał zakończyć życie

1683
wyświetlenia

Problemy finansowe stały się przyczyną załamania psychicznego, w wyniku którego mieszkaniec Linówca, zapowiadał targnięcie się na swoje życie.
W piątek (26.06) mieszkaniec gminy powiadomił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej,  iż zamierza popełnić samobójstwo, bezpośrednią przyczyną jego decyzji miała być odmowa przydzielenia mu zasiłku. Jak poinformował sierżant Ireneusz Bobrowski z posterunku w Orchowie – GOPS poinformował o tym fakcie posterunek policji i próbowaliśmy ustalić  miejsce jego przebywania, odnaleziono Pana, w stanie nietrzeźwym, w pobliżu sklepu w Osówcu. Przyjechała karetka. Pan został odwieziony do Izby Wytrzeźwień w Koninie, następnie został skierowany do Poradni Zdrowia Psychicznego w Gnieźnie.
Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, karetka pogotowia stał pod sklepem kilkadziesiąt minut, gdy policjanci rozmawiali z potencjalnym samobójcą, w tym czasie mogła być komuś naprawdę potrzebna i ratować czyjeś zagrożone życie. Jak się okazało, już 1,5 godziny później kolejna karetka jechała w stronę Osówca, tym razem pomoc była niestety konieczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ