Chciał popełnić samobójstwo!

1517
wyświetlenia

Niemal codziennie Policjanci stawiają czoła niebezpiecznym sytuacjom, które napotykają w trakcie służby. Niekiedy mają dosłownie chwilę na podjęcie decyzji, czasem potrzeba szóstego zmysłu, żeby z pomocą dotrzeć na czas do potrzebującej osoby. I tak właśnie było w tym przypadku- liczyły się minuty.

Wczoraj tuż przed godziną 15tą Policjanci KP Ślesin st. sierż. Jakub Jesiołowski oraz sierż. Adam Jałoszyński otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie mającym myśli samobójcze. Mężczyzna ten pozostawił w miejscu swojego zamieszkania list pożegnalny, w którym napisana była m.in. nazwa miejscowości Wilczyn. Policjanci niezwłocznie, udali się w rejon tej miejscowości, gdzie patrolując ulice zauważyli w okolicy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji porzucony pojazd, którym rzekomo miał poruszać się zaginiony. W rejonie kąpieliska OSiR w Wilczynie zastano Jednostki PSP oraz miejscowe OSP, którym przekazano informację o zaginionym. W trakcie wodowania łodzi przez jednostki Straży Pożarnej, Policjanci zauważyli w wodzie w zaroślach osobę, która usilnie próbowała się przed kimś ukryć. Funkcjonariusze KP Ślesin wspólnie z załogą OSP Wilczyn, łodzią ratunkową popłynęli w miejsce, gdzie ukrywał się mężczyzna. W zaroślach w wodzie stał przemoczony, wyziębiony, jak się potem okazało zaginiony mężczyzna. Poszukiwanemu udzielono niezbędnej pomocy medycznej, a po dotarciu na brzeg jeziora przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

Dzięki szybkiej, zdecydowanej reakcji, powiązaniu faktów oraz jakże ważnej w Naszej codziennej służbie intuicji, mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy. Jego życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo.

Inf. KPP Konin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ