Budzisławskie babki

1408
wyświetlenia

W Wielki Poniedziałek w filii bibliotecznej w Budzisławiu Kościelnym odbyła się IV edycja konkursu kulinarnego na ciasto wielkanocne. W tym roku panie z Budzisławia i okolic zmierzyły się z babkami, które swój prym wiodą właśnie w Wielkanoc.

Przybyłe na konkurs panie oraz gości przywitała Teresa Fekner, mówiąc o tym, iż jest to już czwarta edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się co raz większym zainteresowaniem. Na zakończenie przytoczyła fragment książki, w której był opisany skomplikowany i żmudny proces robienia baby wielkanocnej.

Jury w skład którego wchodziły panie: Ewa Pogorzały, Elżbieta Gruszczyńska oraz Teresa Fekner miały trudne zadanie. Do skosztowania było 16 babek wielkanocnych, które wyglądały bardzo dobrze a smakowały jeszcze lepiej. Po długich i burzliwych dyskusjach wydano w końcu werdykt: pierwsze miejsce zajęła Jolanta Szygenda, drugie miejsce zajęły Barbara Pawlaczyk oraz Sylwia Budzińska, nagrodę specjalną za walory artystyczne otrzymała Beata Wadelska. Wszystkim paniom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy tak udanych wypieków przez cały rok.

Barbara Janicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ