Budowa drogi Smolniki Powidzkie – Powidz wraz z budową obwodnicy m. Powidz i m. Przybrodzin. – aktualności

1987
wyświetlenia

W środę (12.04.) odbył się kolejny rekonesans w terenie w celu sprawdzenia postępu robót drogowych. O ile ruch pojazdów nadal jest utrudniony i odbywa się na zasadzie „wahadła”, to prace przy jednej z największych inwestycji powiatowych posunęły się mocno do przodu.

– Najbardziej rzucającym się w oczy elementem infrastruktury drogowej jest rondo zlokalizowane w Hutce, które upłynni ruch drogowy, kierując strumień pojazdów m.in. na mającą powstać w drugim etapie obwodnicę Powidza i Przybrodzina. W wielu miejscach odbywa się także układanie warstw bitumicznych.
– Przypomnijmy, że inwestycja prowadzona w formule „Zaprojektuj i wybuduj” składa się z dwóch etapów. Obecnie realizowany to… rozbudowa odcinka Smolniki Powidzkie – Hutka. Kolejnym będzie budowa odcinka Hutka – Powidz wraz ze wspomnianą obwodnicą.
– Prawie 60-milionową inwestycję wizytowali – Jacek Bartkowiak – Starosta Słupecki , Czesław Dykszak – wicestarosta, Michał Klotschke – dyrektor PZD i Krzysztof Gabriel – specjalista ds. drogownictwa PZD.
– Zgodnie z podpisaną umową, prace mają potrwać do końca listopada bieżącego roku.

Inf. Powiat Słupecki Zdjęcia z drona: Michał Klotschke.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ