Brąz Huberta

1451
wyświetlenia

W minionym tygodniu Sportowiec Roku Powiatu Słupeckiego Hubert Pokrop odniósł kolejny sukces. Tym razem wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego w biegach przełajowych na 5km. To w ostatnich latach bardzo prestiżowe zawody, ponieważ rywalizują na nich nie tylko żołnierze, ale i również najlepsi zawodnicy w kraju zrzeszeni w wojskowych klubach, trenujący biegi wytrzymałościowe.

Cieszę się bardzo, że udało mi się stanąć na podium i wywalczyć cenne punkty dla mojego klubu – Grunwaldu Poznań, ale przede wszystkim dla Sił Powietrznych. To mój trzeci medal z Mistrzostw Polski Wojska, tym razem na 5km i zauważam, że z roku na rok jest trudniej je zdobywać, ponieważ poziom w klubach wojskowych i w wojsku cały czas rośnie. Muszę przyznać, że w tym roku chyba najtrudniej było wejść w ścisłą trójkę. Bieg rozstrzygnął się na ostatnim piątym kilometrze kiedy to jeden z rywali na podbiegu zdecydował się na nieudaną ucieczkę, płacąc za to wysoką cenę ponieważ nie wytrzymał tempa które ja z trzema rywalami sforsowałem. Po zaciętym finiszu zająłem trzecią lokatę. Nadmienię tylko, że na moim dystansie rywalizowałem z zawodnikami z Kadry Narodowej jak np. kol. Nowicki (Brązowy Medalista Halowych Mistrzostw Europy ? Paryż 2011r., czy Popławski (Finalista Igrzysk Olimpijskich z Aten 2004r).I wielu innych znakomitych kadrowiczów, oraz żołnierzy.

Zawody odbyły się w lasach na obrzeżach Leszna w bardzo ładnej scenerii i przy świetnej pogodzie jak opowiada nam Hubert. Przez dwa dni zmagań można było oglądać rywalizację zawodników na 5km, 8km, oraz w sztafetach męskiej 4 x 2km, oraz żonisko-męskiej 4 x 1km.

Więcej w najnowszym numerze Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ