Bieg z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

1284
wyświetlenia

W piątek 9 listopada odbył się po raz szósty okolicznościowy bieg z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystość otworzył duszpasterz młodzieży ksiądz Krzysztof Szkopek. Bieg ten był biegiem integrującym młodzież, propagującą zdrowy styl życia a także sposobem na uczczenie tego święta jakim jest Święto Niepodległości.

Udział w symbolicznym biegu wzięła młodzież z powiatu słupeckiego: Szkoła Podstawowa Nr 1 i 3 Słupca, Szkoła Podstawowa NR 3 z Oddziałami Gimnazjalnymi Słupca, UKS Hagard Strzałkowo, Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy, Zespół Szkół Zawodowych w Słupcy, Liceum Ogólnokształcące w Słupcy oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie.
Młodzież słupecka i strzałkowska wraz z opiekunami wybiegła jednocześnie ze swoich miejscowości z flagami biało-czerwonymi, by spotkać się na Miejscu Pamięci na Łężcu gdzie kiedyś znajdowała się granica prusko-rosyjska. Był to bieg patriotyczny, niepodległościowy w związku z czym młodzież na mecie złożyła znicz oraz dokonała symbolicznego zerwania łańcucha.
Na zakończenie zaproszono wszystkich uczestników na ciepłą herbatę z sokiem. Do zobaczenia za rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ