Biblioteka Pedagogiczna w Słupcy poleca… Jesteśmy różni : bajki, które wzmacniają samoocenę / Begoña Ibarrola

139
wyświetlenia

Szukając książki…

Dla prawidłowego rozwoju dziecka jednym z podstawowych znaczeń jest to, aby wierzyło w siebie, w swój potencjał i miało zaufanie oraz szacunek do samego siebie. Pozytywna samoocena jest jednym z podstawowych aspektów rozwoju malucha, która obok poczucia kompetencji ma ogromny wpływ na zadowolenie z życia zarówno w dzieciństwie, jak i w dorosłym życiu.
Książka Jesteśmy różni : bajki, które wzmacniają samoocenę / Begoña Ibarrola prezentuje sześć opowiadań, których bohaterowie pokazują, jak dorośli mogą dziecku pomóc wzmocnić samoocenę. Autorka książki to hiszpańska psycholog i pedagog. Jej książki od lat cieszą się ogromną popularności. Zawierają praktyczne porady i wskazówki dla rodziców i wychowawców. Mogą oni pomóc dziecku w budowaniu dobrej samooceny, pomagając mu poznać własne możliwości, ale także i ograniczenia. Dziecko powinno akceptować siebie, ale także dostrzegać swoje wady, nauczyć się przegrywać i popełniać błędy. Powinniśmy pozwalać im podejmować decyzje w prostych sprawach, szanować ich uczucia i emocje oraz uczyć wyrażania ich w prawidłowy sposób.
Każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju, dzięki temu świat staje się ciekawszy. Historie bohaterów ukazane w książce pokazują, że każdy z nas potrzebuje pozytywnych bodźców ze swojego otoczenia. Dążymy do tego, aby usłyszeć, że jesteśmy ważni, co pomaga nam w samoakceptacji. Książka doskonale pokazuje, że aby być w pełni szczęśliwym, powinniśmy czuć się kochani, a żeby móc kochać innych, powinniśmy kochać także siebie.

Anna Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ