Biblioteka Pedagogiczna poleca książkę „Nowe uzależnienia młodego pokolenia : od przyjemności do przymusu” / Robert Modrzyński

114
wyświetlenia

Szukając książki…

Z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Biblioteka Pedagogiczna poleca książkę „Nowe uzależnienia młodego pokolenia : od przyjemności do przymusu” / Robert Modrzyński

Współczesna młodzież często określana jest pokoleniem „cyfrowych tubylców”. Poruszanie się w mediach społecznościowych nie sprawia im żadnego problemu, a chwila awarii „Facebooka” czy „Instagrama” wywołuje panikę. Wolny czas i odreagowywanie stresu = sieciowanie. Młodzież nie zna już innych sposobów na spędzanie weekendu, czy rozładowanie negatywnych emocji.
Książka „Nowe uzależnienia młodego pokolenia : od przyjemności do przymusu” porządkuje wiedzę na temat nałogowych zachowań wśród młodych ludzi. Poruszone w niej zostały takie zagadnienia jak: temat neurostymulatorów, medykalizacja społeczeństwa, e-narkotyki, czy instagramowalne e-papierosy.
Książka oparta jest o najnowsze badania naukowe z zakresu uzależnień, przywoływane są przykładowe wypowiedzi osób dzielących się w Internecie własnymi doświadczeniami. Publikacja ta to niezbędnik terapeutów uzależnień, pedagogów, psychologów oraz zatroskanych rodziców. Pomoże im lepiej zrozumieć zachowanie dzisiejszej młodzieży. Książka stanowi kompendium wiedzy o nowych uzależnieniach młodego pokolenia.

Anna Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ