Białobrzeg, jak magnez przyciąga

1528
wyświetlenia

 

Wiele w naszych stronach przepięknych, przyjaznych i malowniczych wiosek. Ta jedyna, z niepowtarzalnym charakterem kresów leży nad Wartą w gminie Pyzdry. Białobrzeg już w swojej nazwie jest oryginalny, ale żeby poznać bliżej tę osadę, trzeba tu przyjechać. Niechaj ten artykuł będzie zachętą i rodzajem przewodnika.

To miejsce znają bohaterowie wielu imprez turystycznych, organizowanych w dolinie Warty, a także kuracjusze z dużych miast z całej Polski a także z zagranicy. Domów tu nie za wiele, a turystów odwiedzających to miejsce w sezonie coraz więcej. Wsi spokojna, wsi wesoła. Taki jest od lat Białobrzeg. Mnóstwo tu zieleni, lasów, starorzeczy, tylko szumiące drzewa i trzciny.. I oczywiście jedyna w swoim rodzaju oaza sielanki w ?Pawlakówce? u poczciwego sołtysa

Sołtys niezastąpiony

Kazimierz Pawlak jest jednym z niewielu, a może już dziś jedynym sołtysem w Polsce, który swoją posługę dla mieszkańców wsi pełni od ponad pół wieku. W tym roku po raz kolejny został wybrany sołtysem Białobrzegu i tym samym rozpoczął 54 rok swojej społecznej misji.

W skład Rady Sołeckiej weszli jeszcze Andrzej Baranowski, Błażej Prus i Małgorzata Maćkowiak. Warto nadmienić, że do społecznej pracy na rzecz wsi zaangażowanych jest sporo ludzi młodych, a wydawałoby się, że w Białobrzegu już takich nie ma. Nic bardziej mylnego. Prawdziwy nadwarciański kurort, choć nieliczny to jest wielopokoleniowy.

Więcej w najnowszym numerze Głosu Słupcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ