Bezpieczniejszy Skorzęcin

1607
wyświetlenia

W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Witkowo dyrektor miejscowego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Stanisław Rajkowski oraz komendant komisariatu policji w Witkowie podinspektor Jan Rabiej przedstawili szczegółowe sprawozdania dotyczące działalności ośrodka oraz analizy bezpieczeństwa na jego terenie w sezonie letnim.

Umownie przyjęto, że sezon letni trwał od 23 czerwca do 31 sierpnia, w tym czasie OKSiR był organizatorem i współorganizatorem różnego rodzaju imprez sportowych takich jak: turnieje plażowej piłki siatkowej, plażowej piłki nożnej, tenisa ziemnego, koszykówki, czy też turniej strzelecki.

W ich organizacji pomogły nowe boiska, jakie powstały na terenie ośrodka. Nie zabrakło oczywiście kultury i rozrywki, w ramach tych działań odbyły się między innymi Międzynarodowe, oraz letnie warsztaty wokalne i 19 koncertów rozrywkowych na profesjonalnej scenie, która umiejscowiona została w okolicach molo. Estrada została sfinansowana przez samorząd z pozyskanych środków zewnętrznych. W okresie letnim w Skorzęcinie prezentowały się również zespoły folklorystyczne z Holandii oraz Zakopanego. Głównym tematem jaki od jakiegoś czasu budzi dyskusje jest bezpieczeństwo w skorzęcińskim ośrodku. W czasie wakacji działania policji nakierowane były na prewencję, prowadzony był również monitoring obiektu, oraz jego dróg dojazdowych. Ochronę sprawowała także firma ochroniarska. Dyrektor ośrodka ocenił poziom bezpieczeństwa jako dobry biorąc pod uwagę możliwości finansowe, osobowe i organizacyjne policji.- -Uważam jednak, że w przypadku zachowania dotychczasowej formy organizacyjnej przez policję tzn. brak sezonowego posterunku konieczna jest zwiększenie liczby patroli osobowych w okresach piątkowo-niedzielnym – stwierdził Stanisław Rajkowski. Natomiast komendant witkowskiej policji przedstawił szczegółowe dane, z których wynika że poziom bezpieczeństwa w porównaniu z ubiegłym rokiem jest wyższy. W celu jego zwiększenia patrole policyjne były dodatkowo łączone z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej w Powidzu, a ośrodek zabezpieczał również pięcioosobowy patrol Przewodników Psów z OPP w Poznaniu. W sezonie letnim odnotowano 7 przypadków uszkodzenia mienia, 6 kradzieży ( w tym jedną samochodu), oraz 1 kradzież z włamaniem. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 15 nietrzeźwych kierowców, oraz dwie osoby posiadające narkotyki. Odnotowano także 1 uszkodzenia ciała i zatrzymano 3 sprawców bójki. W porównaniu z poprzednim rokiem wzrosłą jedynie liczba nietrzeźwych osób kierujących pojazdami, jeśli chodzi o inne przestępstwa stwierdzono ich spadek, a za wszystkie w ubiegłym roku nałożono łącznie kary finansowe o wartości 23150 zł. Komendant Rabiej przyznał rację dyrektorowi OKSiR-U w kwestii zwiększenia liczby patroli w przyszłym sezonie, oraz dodał, że potrzebna jest również poprawa funkcjonowania monitoringu w porze wieczorno- nocnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ