Bedzie plaża i kąpielisko nad Jeziorem Słupeckim!

703
wyświetlenia

Miasto Słupca otrzymało dofinansowanie z programu “Polski Ład” na zagospodarowanie terenów nad Jeziorem Słupeckim. Całkowity koszt zadania to prawie 5 milionów złotych. Wkład własny miasta wynosi 750 tysięcy złotych. W maju ogłoszony został przetarg na wykonanie projektu.

Miasto Słupca ogłosiło przetarg na zadanie „Zagospodarowanie terenów nad Jeziorem Słupeckim”. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane 2 maja. Termin składania ofert to: czwartek, 2 czerwca do godz. 10.00. Termin otwarcia ofert tego samego dnia nastąpi o godz. 10.15. Przewidywany okres realizacji inwestycji zgodny z wnioskiem o dotację wynosi do 13 miesięcy od daty przekazania przez zamawiającego (miasto Słupca) pozwolenia na budowę wyłonionemu w drodze przetargu wykonawcy.
W celu oględzin terenu budowy i zapoznania się ze specyfiką przedmiotu zamówienia przeprowadzono dwie wizje lokalne. Wartość inwestycji opiewa na kwotę niespełna 5 milionów złotych (4.992.084,06 zł brutto). Wkład własny samorządu miasta Słupcy wynosi 750.000 zł brutto. Środki z Polskiego Ładu w wysokości: 4 242 084,06 zł brutto.
Zakres jest bardzo szeroki, obejmuje bowiem ukształtowanie linii brzegowej pod kątem plażowym, przebudowę traktów i ścieżek oraz stworzenie licznych punktów rekreacyjnych do różnych gier i zabaw.
Ważnym elementem tego kompleksu będzie odkryte kąpielisko, wbudowane w plażę i odcięte od cieków wodnych jeziora. Oczyszczaniu tego mini – akwenu ma służyć kontenerowa oczyszczalnia wody wpuszczanej do kąpieliska.
Kompleksowi towarzyszyć będzie wiele drobnych atrakcji, umilających pobyt nad jeziorem: szezlongi wypoczynkowe, platforma z hamakami. Dla najmłodszych zbudowane zostaną piaskownice.
w części rekreacyjnej do dyspozycji plażowiczów przewidziano: dwa boiska do plażowej piłki siatkowej, boisko do gry w boule, halę na sprzęt pływający. Dla wielbicieli spacerów i tarasów widokowych wybudowanych zostanie kilka pomostów, w tym jeden w kierunku Kopca Szwedzkiego. Nie będzie się on jednak łączyć z wyspą w celu zabezpieczenia znajdujących się tam lęgów ptactwa wodnego.
Miłośnicy kultury liczyć mogą na muzyczne dźwięki ze sceny oraz na kino plenerowe wraz z małą gastronomią. Całość zapowiada się bardzo atrakcyjnie i imponująco. Poniżej publikujemy plan zabudowy brzegu słupeckiego jeziora, z zaznaczeniem najważniejszych elementów.

Źródło: Informator Słupecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ