Areszt za ugodzenie męża nożem!

555
wyświetlenia

Sąd Rejonowy w Słupcy przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec 57-letniej kobiety trzymiesięczny areszt. Mieszkanka Witkowa od poniedziałkowego wieczoru trzeźwiała w policyjnym areszcie, po tym jak ugodziła męża nożem. Kobieta usłyszała zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

W poniedziałek (06.06.2022 r.) o godzinie 20:40 dyżurny gnieźnieńskiej policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie Witkowa mężczyzna został ugodzony nożem.

Pod wskazany adres została skierowana załoga karetki pogotowia i policjanci załogi patrolowo-interwencyjnej. Tam zastali 61-letniego mężczyznę z raną kłutą tylnej klatki piersiowej. Pokrzywdzony mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala w Gnieźnie.

Wstępnie policjanci dochodzeniowo – śledczy ustalili, że 61-latek został zaatakowany przez żonę. Małżonkowie pokłócili się podczas wspólnego spożywania alkoholu. W pewnym momencie, w trakcie awantury kobieta pod wpływem silnego wzburzenia emocjonalnego ugodziła męża nożem w plecy.

57-letnia kobieta została zatrzymana, miała 2,6 promila alkoholu w organizmie. Dlatego, aby złożyć szczegółowe zeznania kobieta musiała najpierw wytrzeźwieć.

W dniu 8 czerwca br. prokurator ze Słupcy przedstawił jej zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Za to przestępstwo grozi jej kara od 3 lat pozbawienia wolności nawet do lat 15.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Słupcy przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec kobiety trzymiesięczny areszt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ