Akcja zbierania nakrętek

1409
wyświetlenia

Trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek, które mają zostać sprzedane firmie recyklingowej, a zebrane w ten sposób fundusze mają być przekazane rodzicom chorej Igi Ręglewskiej.

Córka Iwony i Marka Ręglewskich, Iga urodziła się w Koninie w lutym tego roku z bardzo rzadką chorobą genetyczną – zespołem Aperta, charakteryzującą się między innymi dużą deformacją czaszki. Zrośnięte szwy czaszkowe sprawiają, że rosnący mózg jest uciskany, a to może spowodować upośledzenie oraz utratę wzroku i słuchu. Kilka tygodni temu Iga przeszła poważną operację w Monachium.

Teraz szybko wraca do zdrowia. Za kilka dni lekarze zdejmą jej zszywki założone po cięciu główki. Dla rodziców najważniejsza jest wiadomość, że rokowania są dobre. Za małą najpoważniejsza operacja, ale przed ? jeszcze wiele poważnych zabiegów. Przez najbliższe tygodnie środkowa część twarzy Igi będzie stopniowo wyciągana do przodu przy pomocy przyrządu przypominającego śrubokręt.

Przeprowadzenie pierwszej operacji było możliwe między innymi dzięki wspólnej akcji placówek oświatowych i instytucji. Jednak rodzice myślą już o kolejnej, polegającej na wieloetapowym rozszczepieniu paluszków rąk, która czeka dzielną dziewczynkę. Do tego potrzebne będą kolejne pieniądze. Można ich wspomóc, zbierając plastikowe nakrętki wszelkiego typu, po napojach, środkach chemicznych, art. spożywczych, itp., które następnie kupi firma recyclingowa.W zamian za nie firma przeleje na konto dziewczynki pieniądze.

Iwona i Marek Ręglewscy są małżeństwem od kilkunastu lat. Pani Iwona pochodzi z Kąpiela (z d. Wojtucka) jest absolwentką szkoły Podstawowej w Ostrowitem i Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy. Z mężem i dwójką starszych dzieci 10-letnią Julią i 3-letnim Nikodemem mieszkają w Koninie.

Na terenie gminy Ostrowite nakrętki zbierają: sołtys sołectwa Ostrowite Maria Majewska, dziadkowie Wojtuccy z Kąpiela, a także Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowitem.

Pieniądze można też wpłacać bezpośrednio na konto Fundacji Dzieciom ?Zdążyć z Pomocą?. Nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, tytułem: ?darowizna na pomoc i ochronę zdrowia Ręglewska Iga, 13718?.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ